24 lata Apostolatu „Margaretka” w Diecezji Elbląskiej

27.06.2026 r.

MargaretkaW 2026 roku Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” w Diecezji Elbląskiej obchodzi 24. rocznicę swojej działalności.  rzez ponad dwie dekady wspólnota nieprzerwanie rozwija dzieło modlitwy za kapłanów, obejmując ich duchową opieką i jednocząc wokół tej idei coraz większą liczbę wiernych.

Czytaj więcej...

W Liksajnach uczczono 60. rocznicę „aresztowania” obrazu Matki Bożej

22.06.2026 r.

Liksajny 1Przy kapliczce upamiętniającej zatrzymanie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się uroczystości związane z 60. rocznicą wydarzenia z 20 czerwca 1966 roku. W modlitwie uczestniczył bp Jacek Jezierski, biskup elbląski senior. Trwałym znakiem rocznicowego spotkania stał się dąb pamięci oraz pobłogosławiona przy nim tablica pamiątkowa.

Czytaj więcej...