22.06.2026 r.
Przy kapliczce upamiętniającej zatrzymanie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się uroczystości związane z 60. rocznicą wydarzenia z 20 czerwca 1966 roku. W modlitwie uczestniczył bp Jacek Jezierski, biskup elbląski senior. Trwałym znakiem rocznicowego spotkania stał się dąb pamięci oraz pobłogosławiona przy nim tablica pamiątkowa.
Czytaj więcej...
21.06.2026 r.

Tradycja, historia i integracja połączyły w niedzielę 21. czerwca mieszkańców Kwidzyna. W stolicy dawnej diecezji pomezańskiej odbył się Jarmark Dorotański. Uroczystej liturgii przewodniczył biskup Adam Wodarczyk z Katowic.
Czytaj więcej...
20.06.2026 r.

Mieszkańcy Ząbrowa i innych miejscowości parafii wyruszyli wraz z księdzem proboszczem na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Łęgowie.
Czytaj więcej...
18.06.2026 r.
Biskup Wojciech Skibicki ogłosił dziś decyzje personalne dotyczące posługi osób duchownych w Diecezji Elbląskiej.
Czytaj więcej...
15.06.2026 r.

Wczoraj zakończył się IV Elbląski Festiwal Organowy organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, parafie św. Mikołaja, św. Wojciecha i Jegłownik, a także Fundację Beaty i Marka Górskich „Dialog, Rozwój i Miłosierdzie”.
Czytaj więcej...
09.06.2026 r.

W elbląskiej parafii księży salwatorianów trwa trzydniowe forum dedykowane małżeństwom i rodzinom.
Czytaj więcej...
08.06.2026 r.

W kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kwietniewie odbyły się uroczystości związane z dziękczynieniem za renowację świątyń na obszarze parafii.
Czytaj więcej...
06.06.2026 r.

W 27. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Elblągu biskup Wojciech Skibicki odprawił uroczystą Mszę Świętą w parafii Trójcy Świętej. To właśnie na terenie tej wspólnoty w 1999 roku odbyło się spotkanie mieszkańców z Ojcem Świętym. Podczas homilii biskup przypomniał słowa papieża skierowane do wiernych oraz podkreślił ich aktualność dla współczesnych mieszkańców Elbląga i diecezji.
Czytaj więcej...