Jesteś tutaj: Start » Wskazania biskupa elbląskiego [13 lutego 2021]: przygotowanie do pierwszej Komunii, bierzmowanie, rekolekcje wielkopostne

Wskazania biskupa elbląskiego [13 lutego 2021]: przygotowanie do pierwszej Komunii, bierzmowanie, rekolekcje wielkopostne

13.02.2021 r.

familyatcross2

 

PRZYGOTOWANIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

• W miarę obecnych możliwości i zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi należy prowadzić przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii świętej.
• Dzieci klas I-III podjęły naukę w szkołach. Można więc, po przejściu fali mrozów, organizować cykliczne nabożeństwa dla dzieci pierwszokumunijnych [np. z błogosławieniem medalików, książeczek, świec].
• Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii powinny brać udział w niedzielnej Mszy pod opieką rodziców, czy dziadków.

BIERZMOWANIE

• Kandydaci do bierzmowania powinni uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej, a w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwie drogi krzyżowej [dla młodzieży, bądź z dorosłymi].

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• Rezygnujemy z rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży [tzw. szkolnych] organizowanych przed południem. Dotyczy to zwłaszcza dużych szkół. Rekolekcje w takiej formie odkładamy na późniejszy czas. Księża Proboszczowie powinni o tym poinformować dyrektorów szkół.
• Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych dla dorosłych.
• Księża Proboszczowie dostosują ilość nauk rekolekcyjnych do wielkość parafii oraz do obowiązujących limitów wiernych w kościołach [można zorganizować np. dwie tury rekolekcji, dzieląc parafię na dwie części].
• Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży będzie emitowała Telewizja Polska [Program 3].

+Jacek Jezierski, biskup elbląski
Elbląg, dn. 13 lutego 2021


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 W TVP3

dla dzieci 22-24 marca [poniedziałek-środa], godz. 9:30, TVP3
dla młodzieży 22-24 marca [poniedziałek-środa], godz. 12:30, TVP3
dla dorosłych 26-28 marca [piątek-niedziela], godz. 20:30, TVP3

Każda seria rekolekcji (dzieci, dorośli, młodzież) odbędzie się w cyklu 3 odcinków, każdy trwa 23 minuty. Rekolekcje będą również dostępne na VOD oraz na Facebooku:

dla dorosłych – https://www.facebook.com/ziemianiebotvp/
dla dzieci – https://www.facebook.com/ziarnotvp/
dla młodzieży – https://www.facebook.com/StudioRabanTVP/