Jesteś tutaj: Start » VI Rowerowa Pielgrzymka Elbląg - Jasna Góra 2015

VI Rowerowa Pielgrzymka Elbląg - Jasna Góra 2015

02.08.2015 r.

dsc02089 picture55c1d19697962

Uroczystą Mszą św. odprawioną 5. sierpnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Elblągu, pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego, rozpoczęła się 6. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. W rowerowej wędrówce do tronu Maryi Królowej Polski bierze w tym roku udział 140 pielgrzymów.(foto: Dziennik Elbląski)

W wygłoszonej homilii Biskup Elbląski zwracając się do uczestników pielgrzymki powiedział: „Ktoś może wam powiedzieć, że pielgrzymki to powrót do średniowiecza. Ale to nieprawda, bo pielgrzymowanie jest wcześniejsze niż średniowiecze i starsze niż chrześcijaństwo”. Wyjaśniał również, że potrzeba pielgrzymowania towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, a jest to potrzeba by opuścić dom i poszukiwać Boga „na drodze”.
Przed sześciu laty, w pierwszej pielgrzymce rowerowej z Elbląga na Jasną Górę wzięło udział zaledwie 13 osób. Dziś pielgrzymka odnotowuję diametralny wzrost uczestników, których jest aż 140. Wiąże się to również z tym, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dwutygodniowe pielgrzymowanie pieszo na Jasną Górę. Wędrówka rowerem jest o połowę krótsza – wyjaśnia główny organizator i pomysłodawca pielgrzymki ks. Krzysztof Sękuła.
W rowerowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę pielgrzymi modlą się, rozważają Słowo Boże, uczestniczą w Mszach św. oraz budowaniu wspólnoty. Obok pielgrzymki pieszej stanowi ona kolejną formę zaangażowania i ożywienia wiary, szczególnie ludzi młodych.

dsc02114 picture55c1d1975f334

(foto poniżej: Łukasz Sianożęcki, Gość Elbląski)95c4bac2d555fa2ff33485713d5f55e6