Jesteś tutaj: Start » List bp. Jacka Jezierskiego do członków I synodu diecezji elbląskiej

List bp. Jacka Jezierskiego do członków I synodu diecezji elbląskiej

12.10.2020 r.

zuraw2

Drodzy członkowie I synodu diecezji elbląskiej z urzędu, wyboru i nominacji!

Pragnę poinformować, że w związku z trudną sytuacją zdrowotną w Polsce, rezygnuję z uroczystej formy zakończenia prac naszego synodu, tj. Mszy świętej w katedrze św. Mikołaja połączonej z podpisaniem statutów synodalnych oraz ze spotkania i posiłku po uroczystości. Statuty, które podpiszę w kameralnym gronie, oraz tzw. krzyż synodalny prześlemy wszystkim synodalistom drogą pocztową.

Jeżeli wiosną lub latem 2021 r. aura będzie nam bardziej przychylna i wolna od wirusa, to wówczas zorganizujemy kongres Kościoła elbląskiego, który będzie okazją do wspólnoty w modlitwie i w świętowaniu oraz podsumowaniu dzieła synodu.

Pozdrawiam wszystkie osoby, które synod połączył: świeckich, konsekrowane i konsekrowanych oraz duchowieństwo diecezjalne. Dziękuję za bardzo rzetelne zaangażowanie się w prace synodu.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski
Elbląg, dn. 10 października 2020