Jesteś tutaj: Start » Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Ruchu Światło-Życie [Elbląg, 24 listopada 2018]

26.11.2018 r.

DWDD 100

Przedstawiciele archidiecezji: gdańskiej, gnieźnieńskiej, warmińskiej oraz diecezji: bydgoskiej, pelplińskiej, toruńskiej i elbląskiej przybyli w dniu 24 listopada br. do Elbląga, aby przeżywać Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Ruchu Światło-Życie. Spotkanie zorganizowano w gmachu Seminarium Duchownego. Jego uczestnicy podjęli refleksję nad tematyką niedawno zakończonego w Rzymie synodu biskupów, dotyczącego młodzieży i powołania.

Do tych treści, w tym do kazania papieża Franciszka na zakończenie synodu, nawiązał także w swej homilii ks. biskup elbląski Jacek Jezierski, który przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. w katedrze św. Mikołaja. Zwieńczeniem dnia wspólnoty były nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

FOTORELACJA: kliknij!