Jesteś tutaj: Start » Zaproszenie: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcian oraz Dzień Judaizmu i Dzień Islamu w diecezji elbląskiej

17.01.2020 r.

467480 el06s01 biskupi 2

Diecezja elbląska włącza się w obchody Dnia Judaizmu oraz Dnia Islamu w Kościele rzymskokatolickim w Polsce, a także w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Do udziału we wspólnej modlitwie w intencji dialogu międzyreligijnego oraz jedność wszystkich wyznań chrześcijańskich zachęca ks. prof. UWM dr hab. Marek Karczewski - delegat biskupa elbląskiego ds. ekumenizmu. Foto Gość Elbląski: bp prof. Marcin Hintz (Kościół Ewangelicko-Augsburski) oraz bp Jacek Jezierski (biskup elbląski) podczas nabożeństwa ekumenicznego w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

PROGRAM:

DZIEŃ JUDAIZMU: piątek, 17 stycznia, godz. 18.00, Msza św. z kazaniem pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego - biskupa elbląskiego, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Elblągu ul. Bema 10.

DZIEŃ ISLAMU: niedziela, 26 stycznia, godz. 13.00, Msza św. w kazaniem pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego - biskupa elbląskiego, w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN W DIECEZJI ELBLĄSKIEJ:

18.01. sobota, godz. 9.00 - Liturgia i Jutrznia Święta Chrztu Pańskiego z wielkim poświęceniem wody - w parafii prawosławnej św. Marii Magdaleny w Elblągu, ul. Sadowa 58.

19.01. niedziela, godz. 18.00 – uroczysta Msza św. w intencji jedności chrześcijan pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego - biskupa elbląskiego, z udziałem gości ekumenicznych w katedrze elbląskiej; kazanie: ks. pastor Marcin Pilch z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

21.01. wtorek, godz. 18.00 – nieszpory ekumeniczne z udziałem gości ekumenicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu; kazanie: pastor prezbiter Wojciech Gajewski, z Kościoła Zielonoświątkowego.

22.01. środa, godz. 18.00 – nabożeństwo ekumeniczne w parafii rzymskokatolickiej pw. św. Antoniego z Padwy w Mikołajkach Pomorskich; kazanie: ks. Marek Antonowicz z Kościoła Prawosławnego.

23.01. czwartek, godz. 17.00 – nabożeństwo ekumeniczne w parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Szymonowie; kazanie: ks. pastor Marcin Pilch z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

25.01. sobota, godz. 18.00 – nieszpory ekumeniczne w parafii rzymskokatolickiej pw. św. Pawła Apostoła w Elblągu, ul. Obrońców Pokoju 10; kazanie: ks. Marek Antonowicz z Kościoła Prawosławnego.

25.01. sobota, godz. 19.00, - nabożeństwo w duchu Taize [prowadzone przez młodzież] w parafii rzymskokatolickiej pw. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku, ul. Wybickiego 2.

26.01. niedziela, godz. 17.00 – Msza św. z modlitwą o jedność w parafii polskokatolickiej pw. Dobrego Pasterza w Elblągu, ul. Warszawska 9; kazanie: bp Jacek Jezierski - biskup elbląski.

„Aby stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył” (J 17,21b).