Jesteś tutaj: Start » Zaproszenie: Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Elbląskiej „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

21.03.2018 r.

plakat2

Uczestników ruchów, wspólnot i stowarzyszeń katolickich diecezji elbląskiej zapraszamy do udziału w Kongresie, który odbędzie się w sobotę 21 kwietnia 2018 roku w parafii św. Brata Alberta w Elblągu przy ul. Częstochowskiej 28. Tematem kongresu jest hasło bieżącego roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10.00 – 15.00. Zapraszamy na to wydarzenie z nadzieją na bliższe, wzajemne poznanie i stworzenie płaszczyzny współpracy między ruchami i stowarzyszeniami w dziele odnowy wiary.

Program kongresu:
10.00 - powitanie, zawiązanie wspólnoty, modlitwa
wykłady:
10.30 - ks. abp dr hab. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki (telekonferencja)
11.00 - ks. prof. dr hab. S. Ewertowski, sekretarz generalny I synodu diecezji elbląskiej
11.30 - małe grupy dyskusyjne
12.00 – przerwa, posiłek
12.45 - adoracja Najświętszego Sakramentu
13.30 - uroczysta Msza święta, zakończenie Kongresu

Prosimy Szanownych Księży Proboszczów lub Osoby odpowiedzialne za wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia w naszej diecezji o podanie liczby osób, które wezmą udział w kongresie (termin zgłoszeń do 16 kwietnia). Zgłoszenia prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres: cne.elblag@gmail.com lub telefonicznie: ks. Piotr Bryk tel. kom. 603 662 797.

W oczekiwaniu na spotkanie

ks. Piotr Bryk
diecezjalny koordynator ds. katolickich stowarzyszeń wiernych

ks. Mieczysław Tylutki