Jesteś tutaj: Start » Requiem aeternam

katechetka
ur. 1946 w Browinie, woj. toruńskie
zm. 2 września 2019 w Elblągu

Ukończyła szkolę podstawową w Grzywnie, a następnie liceum ogólnokształcące w Malborku. Podczas nauki w liceum pomagała Marii Wiśniewskiej, swojej krewnej i katechetce parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w przygotowywaniu dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

W latach 1965-1967 studiowała stacjonarnie teologię w Studium Katechetycznym w Gietrzwałdzie. W latach 1972-73 kontynuowała zaocznie studia w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a w okresie 1980-83 w Warmińskim Instytucie Teologicznym w Olsztynie afiliowanym do Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Otrzymała absolutorium ukończenia studiów wyższych.

Podczas studiów w Gietrzwałdzie odbywała praktykę katechetyczną (maj – czerwiec) w parafiach: Czarne Dolne i Klon.

We wrześniu 1967 r. rozpoczęła pracę katechetyczną w parafii św. Mikołaja w Elblągu. Katechizowała również w tworzącej się w latach 80. parafii bł. Doroty w Elblągu. Po powrocie religii do szkół publicznych (1990 r.) uczyła w Państwowej Szkole Muzycznej w Elblągu (do emerytury) i w Przedszkolu nr 1.

Należy do grona zasłużonych dla Kościoła warmińskiego i elbląskiego katechetów oraz wychowawców życia chrześcijańskiego. Odznaczona medalem papieskim Benemerenti.

Pogrzeb śp. Bożeny Wiśniewskiej odbędzie się w sobotę 7 września 2019 r. o godz. 10.00 w kościele współkatedralnym w Chełmży. Msza św. żałobna w intencji Zmarłej zostanie odprawiona także w katedrze św. Mikołaja w Elblągu w dn. 2 października 2019 o godz. 18.00.

Informacja na podstawie opr. Feliksy Łudczak