Jesteś tutaj: Start » Iława "Złota Tarka" 2015: Biskup Elbląski na Mszy Jazzowej

Iława "Złota Tarka" 2015: Biskup Elbląski na Mszy Jazzowej

10.08.2015 r.

icon m IMG 4677

Tradycyjnie w drugi weekend sierpnia w Iławie odbył się międzynarodowy festiwal jazzu tradycyjnego – Old Jazz Meeting ZŁOTA TARKA. Była to już 45 edycja festiwalu. W tym roku przypada także 50-ta rocznica przyznania pierwszej „Złotej Tarki” (wtedy jeszcze na festiwalu „Jazz nad Odrą”). Na Festiwalu występowali chyba wszyscy ważni polscy wykonawcy jazzu tradycyjnego i swingu, oraz rzesza wykonawców zagranicznych, z takimi sławami jak Mr Acker Bilk, Kenny Ball, czy Chris Barber na czele.

W tym roku na scenie amfiteatru im. Louisa Armstronga pojawiły się m. in. krakowskie zespoły: Beale Street Band, Old Metropolitan Band i Jazz Band Ball Orchestra. Ci ostatni z gościnnym udziałem Stanleya Breckenrige’a (USA). Byli też warszawscy Old Timersi z Gośćmi Specjalnymi , świętujący 50-lecie istnienia zespołu. Z zagranicznych gości pojawili się: Adrian Cunningham Quartet (USA), Olivier Franc Quintet (Francja) z programem „In Tribute to Sidney Bechet”, Al Cat & The Roaring Tigers (Niemcy) oraz międzynarodowa grupa Peter Monte’s Gospel Project. Ta ostatnia przygotowała oprawę muzyczną Mszy jazzowej, celebrowanej na zakończenie festiwalu w niedzielę (9. sierpnia) na scenie amfiteatru, której przewodniczył Biskup Elbląski Jacek Jezierski. (foto: zlotatarka.pl)

icon m IMG 4691

icon m IMG 4746