Jesteś tutaj: Start » Kwidzyn: Dzień poświęcony życiu konsekrowanemu

Kwidzyn: Dzień poświęcony życiu konsekrowanemu

29.09.2015 r.

Kwidzyn Rok ycia Konsekrowanego

W ramach trwającego Roku Życia Konsekrowanego, w sobotę 19 września w Kwidzynie, Diecezjalna Wspólnota Sióstr i Braci, którzy poświęcili życie Bogu zorganizowała dzień wspólnoty z osobami świeckimi. Mszy św. w kościele św. Brata Alberta przewodniczył Biskup Elbląski Jacek Jezierski, w asyście dwunastu kapłanów.

W wygłoszonej homilii bp Jezierski nawiązał do dokumentu soborowego „Perfectae Caritatis”. Zachęcał do ciągłej odnowy i jednocześnie pogłębionego trwania w charyzmacie założycieli, do codziennej lektury Słowa Bożego oraz „sprawowania świętej liturgii myślą i sercem”. Przypomniał, że istotą życia konsekrowanego jest naśladowanie Chrystusa oraz przede wszystkim szukanie i miłowanie Boga. Osoby konsekrowane usłyszały również zachętę do podejmowania ciągłej formacji zarówno duchowej jak intelektualnej. Nie zabrakło także wezwania do międzyzakonnego ekumenizmu.

Liturgię mszalną uświetniła śpiewem Schola Gregoriańska Sióstr Benedyktynek Misjonarek (OSB) oraz zjednoczone schole dziecięce z kilku parafii, prowadzone przez Siostry Benedyktynki. Na zaproszenie skierowane do wszystkich diecezjan odpowiedziały głównie osoby konsekrowane, ale również grupa osób świeckich z Kwidzyna i okolic. Drugą cześć spotkania stanowiła agapa, czyli poczęstunek zorganizowany na terenie ogrodu klasztornego Sióstr Benedyktynek Misjonarek (OSB) w Kwidzynie, które były gospodarzami dnia wspólnoty. W godzinach popołudniowych osoby chętne skorzystały z możliwości zwiedzania z przewodnikiem kwidzyńskiej Współkatedry, w której znajduje się cela bł. Doroty z Mątowów - rekluzy i patronki diecezji elbląskiej.