Jesteś tutaj: Start » Dzień Dziecka Utraconego w Elblągu

Dzień Dziecka Utraconego w Elblągu

12.10.2015 r.

W Polsce, 15 października wspominamy Dzieci Utracone. Jest to wyjątkowy dzień dla kilkudziesięciu tysięcy rodziców, których spotkała największa tragedia utraty dziecka. Pomimo wielkiego dramatu przeżywanego głęboko przez osieroconych rodziców, ich problem i doświadczenie wydają się być często niezauważone, a śmierć dzieci stanowi swoisty temat tabu wśród społeczeństwa. Właśnie dlatego jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Elbląskiej zaprasza tego dnia do udziału w Mszy św., która odprawiona będzie w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu przez Księdza Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko przed narodzeniem.