Jesteś tutaj: Start » Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu

26.02.2016 r.

edk 2016 elblag2

Trwają zapisy na 2. edycję Elbląskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z 18 na 19 marca. Organizatorzy przygotowali dwie trasy do wyboru: pierwsza 40-kilometrowa z Elbląga do Fromborka, druga 42-kilometrowa z Elbląga do Zielonki Pasłęckiej. EDK rozpoczyna się Mszą św. o 20.00 w kościele św. Brata Alberta (Salwatorianie) w Elblągu, ul. Częstochowska 28. EDK objął swoim patronatem Ksiądz Biskup Elbląski.

Szczegóły obydwu szlaków:
Elbląg - Sierpin - Przezmark - Myślęcin - Weklice - Aniołowo - Leszczyna - Marianka -Pasłęk - Gołąbki - Rogajny - Gryżna - Majki - Kielmniek - Zielonka Pasłęcka (dużo odcinków leśnych i błotnych).
Elbląg, Kościół Salwatorianów (ul. Częstochowska 28) - Modrzewina - Rubno Wielkie - Kamionek Wielki - Nadbrzeże - Suchacz - Pęklewo - Kadyny - Tolkmicko - Frombork, Archikatedra (odcinek bardzo błotnisty, marsz po torowisku).

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem umacniania i wyrażania wiary. Prawdziwe spotkanie z Chrystusem pośród zmagania z bólem i trudem nocy daje możliwość doświadczenia cierpienia, które było udziałem Jezusa, a dla idących w Drodze Krzyżowej może stać się przyczyną nawrócenia i przybliżenia do Boga. To doskonała okazja do nadrobienia zaległości, aby jeszcze lepiej przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy! Jest to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania, którzy lubią przekraczać siebie i szukają Boga również poza murami kościoła. Bliższe informacje i zapisy: tel. 519 858 899 lub E-mail: elblag.edk@gmail.com. Facebook: FB.ELBLAG.EDK